Book your appointment

http://www.caparestetik.com
October 2017

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Lazer Epilasyon

  • www.caparestetik.com

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Kıl, kıl dönmesi ve aşırı kıllanma problemlerinde, lazer epilasyon tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Lazer epilasyon hangi nedenlerle uygulanır sorusuna en güzel cevaplardan biridir. Vücudumuzda istenmeyen kıllardan kurtulmak, kıl köklerini yok etmek için lazer yardımı ile yapılan işleme Lazer Epilasyon denilir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Nasıl Olur?

azer Epilasyon ile kıl köklerindeki hücrelerin yakılması sağlanır. Lazer cihazı ile üretilen enerji, kıl kökleri tarafından emilir. Bu enerji, ısıya dönüşerek, kıl kökünü tekrar büyümeyecek veya uzamayacak şekilde zarar verir. Cilde uygulanan lazer ışınları, birbirini izleyen birkaç seans sonrasında uygulama yapılan epilasyon bölgesinde kıllardan kurtulmanız sağlanır. Kılların yok edilmesinde çok etkili yöntem olan lazer epilasyon için alternatif birçok lazer cihazı bulunmaktadır. Maya Estetik Cerrahi'de Alexandrite Lazer Epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Epilasyon sayesinde, kılların, cımbız, ağda v.b. yöntemlerle alınması sonucu oluşan batık, tahriş v.b. problemlerinizden kurtulursunuz.
Diode Lazer Epilasyon İle Kalıcı Çözüm

Lazer epilasyon uygulamasında başarı elde etmek, sonuca güvenli ve hızlı ulaşmak asıl hedeftir. Bu nedenle değişik lazer cihazları üretilmiştir. Bu lazerlerden biride diode lazerlerdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyunda lazarlerdir. Diode lazerin dalga boyu uzundur.Bu özellik hem açık hem de koyu cilt tiplerinde ve derinde yerleşimli kıllarda da başarılı kullanım olanağı sağlar. Diode lazerler yüz, sırt, kol gibi alexandrite lazerin sorunlu olabileceği bölgelerde önerdiğimiz lazerlerdir. Bazı diode sistemlerinde diode lazere radyofrekans ilaveside yapılmıştır. Diode lazer epilasyon yöntemi alexandrite lazer kadar etkili bir yöntemdir. Kalın kıllarda da etkisi yüksektir. Sanılanın aksine hem kalın hem de ince tüylerde etkilidir. Cilt bazı bölgelerde kalındır. Diode lazer cildin kalın olduğu yüz, sırt gibi bölgelerde de başarılıdır. Bunun nedeni diode lazer enerjisinin alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Biz sırt, yüz bölgelerinde diode lazeri özellikle önermekteyiz. Bir bölgede kalın ve ince tüyler birlikte bulunuyorsa diode lazeri öneriyoruz. çünkü bu iki tip tüyden birlikte kurtulmanın en iyi yolu diode lazerlerdir. Ayrıca ince tüyleri tetiklemiyor olması da diode lazerin başka bir avantajıdır.

Neden Diode Lazer?

Deride leke kalma ihtimali azdır.
Koyu renk ciltlerde dâhil olmak üzere diode lazerlertüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen lazerlerdendir.
Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde en başarılı lazerlerdir.
Artırma yan etkisi yoktur.
Genel olarak bakıldığında diode lazerler dünyada en çok tercih edilen lazer tiplerindendir.
Dalga boyu 810 nm'dir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Varmıdır?

İşlem sonrasında kıl köklerinde belirginlik, deride kızartı oluşur. Bu yan etkiler hemen her lazer uygulamasından sonra oluşur. Fakat 1-3 saat içinde çok nadiren 24 saat sonunda kızartı kaybolmaktadır. İşlem bölgesi mutlaka güneşten korunmalıdır. Kalıcı bir yan etkisi yoktur.

Lazer Epilasyon için Yaş Sınırı Var mı?

Ergenlik çağını tamamlamış kişilere epilasyon uygulanabilir

Lazer Epilasyon Hamilelikte Yaptırılabilir mi?

Hamililelikte yapılmaz.

Lazer epilasyon Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

Seans öncesi veya seans aralarında bir ilaç kullanmaya başladığınızda mutlaka uzmanınızı belirtmelisiniz. Özellikle epilasyon uygulaması için son 6 ay içinde rouaccutane kullanmamanız gerekmektedir.

Solaryum, güneşlenmek ve güneş banyosu gibi işlemleri yaptırmamış olmanız gerekmektedir. 1 ay öncesinde ara vermelisiniz.
14 yaşını geçmiş her insanda uygulanabilir. Sadece hormon testlerini yaptırılmalıdır.
Tüy dökücü kremler kullanmayınız.
Ağda veya cımbız ile alımdan, 1 ay sonra epilasyon tedaviniz başlayabilir.
Lazer epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Duş aldığınızda ilk 24 saatte, su ılık olmalıdır.
Seans sonrası bir hafta kese yapılmamalıdır.
Uygulama sonrası birkaç saat kızarıklık olabilir. Endişelenilmemelidir.
Güneş gören bölgelere uygulama yapıldıysa, güneş koruyucu kullanılmalıdır
Solaryuma 10 gün girmemeniz gerekmektedir.
Seanslara, uzmanınızın belirttiği aralıklarla yaptırmanız önemlidir. Tedavinin en önemli kuralıdır. Seans tarihi, kıl kökünüze etkili süredir. Kıl tedavinizin başarısı için önemlidir.
Epilasyon dışında kıllardan kurtulma yöntemlerini kullanmamalısınız.
Tüy dökücü kremler kullanmayınız.
Her iki yöntemde de başarılı sonuçlar alınır.

Açık Yöntemde burun ucunda bir kesi olur. Bu kesi, kendinden eriyen dikişlerle kapatılır. Bu yöntemde kesinin amacı, burun anatomisinin daha net görünebilmesidir. Burun içinde ki konka, deviasyon, septum gibi sorunlar net gözlemlenerek giderilir. Burun ucu şekillendirilmesi daha kolaydır. Kapalı yöntemde kesi olmaz.

Lazer epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Kılın rengi, kalınlığı, bulunduğu bölge, ten rengi gibi faktörler lazer işleminin kaç seans olabileceğini etkilemektedir. Seanslar kişiye göre değişir. Seansları süresini belirleyen ana faktörlerden biri de, kılın aktif büyüme dönemidir. Herkesin büyüme ve gelişim dönemleri farklıdır.

Lazer epilasyon seans aralıkları nasıl ayarlanıyor?

Lazer epilasyonda ana faktör kıl varlığıdır. Çünkü lazer ışını kıl üzerinden kıl köküne gönderilmektedir. Lazer epilasyon sonrası 15 gün içinde işlem alanındaki kıllar dökülür. Bir sonraki lazer uygulaması için kıl çıkışı beklenir. Bu süre ortalama 6-8 haftadır. Fakat bazı durumlarda süre uzayabilir. 10-12 hafta kıl çıkışı görülmeyebilir. Kişiler epilasyon seanslarına, randveu verilen zamanda gelmesi gerekir. Kıl tedavisi başarısı, kıllardan kurtulmak için verilen randevulara dikkat ediniz.

Lazer epilasyon seansı ne kadar zaman alır?

Uygulanacak bölgeye göre lazer epilasyon süresi değişir. 10 dakika ile 120 dakika arasında değişmektedir.


Biz nerdeyiz?

Sosyal Medya